Du är här:

Kontakta oss

Åsgatan 62, 1 trappa
776 31 Hedemora

Hitta hit: Hedemora Näringsliv AB
(Karta öppnas i nytt fönster)

PERSONAL

 

Inger2.jpg


Inger Wilstrand
VD

070 - 224 31 13
inger.wilstrand@hedemoranaringsliv.se


Karin2.jpg


Karin Löfstrand
Landsbygdsutveckling

070 - 224 49 48
karin.lofstrand@hedemoranaringsliv.se

 
Anna2.jpg


Anna Malmestrand
Nyföretagarrådgivning och rådginving till befintliga företag

070 - 369 94 69
anna.malmestrand@hedemoranaringsliv.se


 sofie2.jpg


Sofie Jutner
Företagsetableringar

0225 - 348 67
sofie.jutner@hedemoranaringsliv.se

Jon.jpg

Jon Danielsson
Projektledare "Innovationsplattform Gruvorten"

0225-346 60
jon.danielsson@hedemora.se

Ninni.JPG

Ninni Broström
Projektledare "RockCamp"

0225 - 348 66
ninni.brostrom@hedemora.se


FOTO



Lovisa Mases
Projektmedarbetare "Rockcamp"

0225 - 341 43
lovisa.mases@hedemoranaringsliv.se


 

FOTO

Camilla Karlsson
Ekonom

070 - 351 06 38
camilla.karlsson@hedemoranaringsliv.se

 Ellina3.jpg


Ellina Zapolskaia
Företagsrådgivare ”En väg in”

070-351 09 42
ellina.zapolskaia@hedemoranaringsliv.se

 

FOTO

Joakim Iseborg
Näringslivsutvecklare "En väg in"

0225 - 348 64
joakim.iseborg@hedemoranaringsliv.se

 bild_foto_elice_1.jpg

Elice Kax
Näringslivsutvecklare "En väg in"

elice.kax@hedemoranaringsliv.se

 

FOTO

Monica Rönnlund
Projektledare "En väg in"

monica.ronnlund@hedemoranaringsliv.se

 Pia2.jpg

Pia Rydberg Wallner
Visit Dalarna

0225-341 21
pia.rydberg-wallner@visistdalarna.se 

 

 


Hedemora Näringsliv AB

Hedemora Näringsliv AB grundades 2002 och ägs från och med den 1 mars 2015 av Hedemora kommun. 

Hedemora Näringsliv AB ska vara en resurs och brobyggare för befintligt näringsliv, arbeta med företagsetableringar, initiera, strukturera och driva projekt samt genom samordning skapa helhetssyn och tillväxt i kommunen.

Styrelsen för Hedemora Näringsliv AB består av följande personer:

Kjell Grundström, ordförande

Berndt Nygårds, vice ordförande

Bengt Salåker

Lars Tallkvist

Per Bengtsson

Kristina Lundgren, suppleant

Maria Gullersbo, suppleant


Innovationsplattform Gruvorten

34867